Çeyrek asırlık tecrübesi, modern üretim ve kontrol tesisleri ile metal parçaların talaşlı imalatında Türkiye’deki en uygun ortağınız.

Hakkımızda
Makine Yüksek Mühendisi Fikri Keleş, 1992 yılında Teknotrans'ı tamamen Avrupalı traktör ve iş makinesi üreticilerine hizmet vermek amacı ile kurmuştur.

Teknotrans, 1000 metre kare kapalı alana ve 350 metre karelik idare bina ile çalışma hayatına başlamıştır. Müşteri taleplerini karşılayabilmek adına kendine bağlı 27 tedarikçi ile döküm, işlenmiş döküm, işlenmiş çelik parça, kabin camları, traktör ve iş makinesi saç aksamları ile yüzde yüz ihracat yaparak sürekli büyümeyi hedef edinmiştir.

Gelişen teknoloji, yüksek kalite anlayışı ile hedeflerini büyüterek 2015 yılı itibari ile kendi bünyesinde üretim yapma kararı almış ve akabinde müşteri memnuniyeti odaklı yatırımlarını hızlandırmıştır. Üretim hayatına Cnc tezgah satın alımı yaparak başlamış ve yakaladığı başarı ile birlikte, bir yıl içerinde tezgah parkurunu 14 adete kadar çıkartmıştır.

Müşteri memnuniyeti ve talebi doğrultusunda mevcut üretim hattını büyütmek amacı ile 2017 yılında yeni fabrika binası yapma kararı almıştır.

2018 yılı itibari ile fabrika inşaatına başlamış ve 2019 yılı şubat ayında fabrika inşaatını tamamlamıştır. Toplam kapalı alanı 7000 metrekare ile son teknoloji tezgah ve yazılım yatırımları yaparak Avrupalı üreticilerle rekabet edebilecek bir tesis kurmuştur.

Fabrika binasında 2 adet yatay işleme merkezi 8 adet dik işleme merkezi 3 adet dik torna ve 10 adet yatay torna ile yıllık yaklaşık 10.000.000 tezgah/dakika üç vardiya ile üretim yapmaktadır.

Teknotrans yeni fabrikası ile yeni müşterilerin ilgisini çekmiş ve halihazırda ZF ve CNH gibi dünyada söz sahibi firmalara ilave olarak Bosch Rexroth Almanya ve Bosch Rexroth Türkiye gibi firmaları müşteri portföyüne katmayı başarmıştır.

Teknotrans halen Sakarya 1.Organize Sanayi bölgesindeki Fabrikasında 120 kişilik uzman kadrosu ile traktör ve iş makinesi üreticilerine döküm ve çelik talaşlı imalat olarak hizmet vermeye devam etmektedir.